Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Opolu

AKTUALNOŚCI, strona 5:

„Jasełka wierszem malowane”

Utworzono dnia 01.01.2024

15 grudnia, wczesnym wieczorem, odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe, na które przybyli rodzice uczniów i przedszkolaków, dziadkowie, przyjaciele i sympatycy naszego Zespołu. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy drugiej i wszystkie...

czytaj dalej... na temat: „Jasełka wierszem malowane”

Wigilia w klasie 1b

Utworzono dnia 02.01.2024

22.12.2023 uczniowie kl. 1b dzięki wsparciu swoich rodziców i zaangażowaniu nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu wigilii klasowej. 

czytaj dalej... na temat: Wigilia w klasie 1b

Międzyklasowy konkurs na plakat Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 05.01.2024

Międzyklasowy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły został już rozstrzygnięty!

W listopadzie, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla wszystkich klas 1- 8 na przygotowanie plakatu Świętego Mikołaja. Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży w zespołach klasowych podczas wspólnego wykonywania zadania. 

czytaj dalej... na temat: Międzyklasowy konkurs na plakat Świętego Mikołaja

Życzenia świąteczne

Utworzono dnia 22.12.2023

Klasowa zimowa gra planszowa- klasa 1b

Utworzono dnia 02.01.2024

22.12.2023r. uczniowie kl. 1b w ramach lekcji powtórzeniowej z matematyki wykonali wspólnie klasową zimową grę planszową z działaniami na dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Koncentrowali uwagę przy muzyce klasycznej A. Mozarta. Po zrobieniu pionków do gry uczniowie zagrali w nią stosując się do wymyślonej instrukcji, którą spisała p. pedagog. Matematyka dała dzieciom wiele radości.

czytaj dalej... na temat: Klasowa zimowa gra planszowa- klasa 1b

Miedzyszkolny konkurs muzyczny

Utworzono dnia 18.12.2023

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MUZYCZNY

12 grudnia 2023 r. odbył się międzyszkolny konkurs muzyczny „Piosenka zimowa i świąteczna”, zorganizowany przez PSP nr 5 w Opolu. Uczennice naszej szkoły Milena Piechaczek zajęła II miejsce, Weronika Owczarek zajęła I miejsce. Gratulujemy.

czytaj dalej... na temat: Miedzyszkolny konkurs muzyczny

Lekcja kulinarna w klasie 1b

Utworzono dnia 18.12.2023

W dniu 15.12.2023r. uczniowie pod kierunkiem pedagoga/psychologa szkolnego i doradcy zawodowego podczas zastępstwa na edukacji technicznej wykonali wspólnie deser do herbatki. Najpierw uczniowie poznali zawód cukiernika z Mapą Karier. Następnie na podstawie przepisu z podręcznika przygotowali pyszne kulki o różnych kształtach. Po zjedzeniu swojego małegu deserku wykonali dodatkowe kulki deserowe i postanowili podzielić się nimi z nauczycielami. Uczniowie pracowali w miłej atmosferze przy słuchaniu świątecznych piosenek. Wszyskie dzieci pięknie pracowały zachowując higienę i estetykę.

czytaj dalej... na temat: Lekcja kulinarna w klasie 1b

Zaproszenie na Jasełka

Utworzono dnia 14.12.2023

Mikołajki w klasie 3b

Utworzono dnia 11.12.2023

Klasa 3b udała się 06.12 na wycieczkę klasową z okazji Mikołajek. W autobusie MZK spotkaliśmy nie byle kogo, bo samego Mikołaja z jego pomocnikami, którzy rozdawali cukierki. Zabawę rozpoczęliśmy w kinie Helios filmem animowanym pt. "Trolle 3", po którym w radosnej atmosferze przeszliśmy do Młodzieżowego Domu Kultury na warsztaty świąteczne z pieczeniem pierniczków i wykonywaniem łańcuchów choinkowych. Na koniec uczniowie otrzymali podarunki z komiksem paragrafowym na czele- miłej zabawy! Ho! Ho! Ho!

czytaj dalej... na temat: Mikołajki w klasie 3b

Mikołajki

Utworzono dnia 11.12.2023

06.12 odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Dzieci z entuzjazmem przywitały go i przedstawiły swoje umiejętności artystyczne, po czym Mikołaj rozdał prezenty.

czytaj dalej... na temat: Mikołajki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 106

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 232

W poprzednim miesiącu: 1025

Wszystkich: 43480

Zegar

Program edukacyjny

Diagnoza Sprawności Fizycznej