Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Opolu

Hitoria szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 jest szkołą o długiej i pięknej tradycji. Zawsze blisko lokalnej społeczności i silnie z nią związana.
Pierwsze wiadomości o szkole sięgają roku 1811. Mieściła się wówczas w starym budynku, a była w nim tylko jedna izba lekcyjna. Przez kolejne lata trwała rozbudowa szkoły i organizowanie życia szkolnego. Placówka powiększyła się o sale lekcyjne, pokój nauczycielski i kancelarię. W lipcu 1997 roku powódź zniszczyła szkołę. Przez niemal dwa miesiące zajęcia odbywały się w pomieszczeniach katechetycznych przy kościele Św. Ducha w Winowe.

27 października uczniowie powrócili do pięknej odremontowanej i nowoczesnej szkoły.
6 grudnia 1997 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej powódź i remont oraz pomoc darczyńców. W roku 1997 powołany został Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej, którego celem było organizowanie zbiórki pieniężnej wśród mieszkańców dzielnicy oraz innych inicjatyw w celu pozyskania środków na wykonanie dokumentacji i budowę sali. Starania komitetu doprowadziły do zapisu w budżecie urzędu miasta zgody na wykonanie inwestycji. 10 stycznia 2003 roku nastąpiło uroczyste otwarcie sali gimnastycznej wraz z zapleczem.
Uchwałą Rady Miasta Opola z dnia 26 czerwca 2003 r. utworzono Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Opolu z siedzibą  przy ul. Wyszomirskiego 6. Powstał on z połączenia dwóch odrębnych, ale sąsiadujących ze sobą placówek: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 i Przedszkola Publicznego nr 36.
20 maja 2011 r. patronem szkoły został św. Wojciech, który jest również patronem naszego miasta. Pamiątką tego wydarzenia jest tablica ufundowana przez Opolskie bractwo Wojciechowe.

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny:

Program edukacyjny