ul. Wyszomirskiego 6, 45-776 Opole

Status prawny

Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 z siedzibą w Opolu przy ul. Wyszomirskiego 6  jest zespołem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 i Przedszkola Publicznego nr 36.

Podstawą działalności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Opolu jest  akt założycielski, tj. Uchwała Nr XV/125/03 Rady Miasta Opola z dnia 26 czerwca 2003 r.

Organem prowadzącym szkołę jest Miasto Opole, który sprawuje nadzór nad działalnością Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Opolu w zakresie spraw finansowych i administracyjnych.

Nadzorowi podlega w szczególności:

1. prawidłowość dysponowania przyznanymi szkole i przedszkolu środkami finansowymi oraz gospodarowanie mieniem;
  2. przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, uczniów i przedszkolaków;
  3. przestrzeganie przepisów dotyczących organizacji pracy szkoły i przedszkola.

Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 w Opolu jest jednostką budżetową. Statutowa działalność szkoły jest finansowana przez organ prowadzący.

Nadzór pedagogiczny nad szkołą i przedszkolem sprawuje Opolski Kurator Oświaty.

Utworzono dnia: 23.10.2020

Historia publikacji