Zajęcia rozwijające kreatywność

Utworzono dnia 07.02.2023

Tradycyjnie od wielu lat w szkole dla kl. I-III są prowadzone przez psychologa/pedagoga szkolnego zajęcia rozwijające kreatywność. Na zajęcia uczęszcza systematycznie 15 zainteresowanych uczniów. Dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię poznają i wykorzystują różne techniki plastyczne. Rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. plastyczne. Na zajęciach panuje przyjazna, kreatywna atmosfera, odpowiednio dobrana muzyka klasyczna wpływa na generowanie wielu nietypowych i ciekawych pomysłów. Zajęcia sprzyjają rozwojowi osobowości dzieci w zakresie podejmowania działań twórczych. Prace uczniów są prezentowane systematycznie w szkolnej galerii. W pierwszym półroczu były między innymi realizowane następujące tematy; malowanie na kamieniach, portety a’la Picasso, świat zwierząt, moje ulubione miejsce, moje ulubione przybory szkolne, kompozycja geometryczna, moja ulubiona pora roku, moje wyjątkowe imię, mój ulubiony kolega/koleżanka- portret, kolorowa jesień, bezpieczne zabawy na śniegu.

Małgorzata Burian